Köpük Şapla Teraslarda Isı Kaybı Ve Su Sızdırmalarına Son

Köpük Şapla Teraslarda Isı Kaybı Ve Su  Sızdırmalarına Son

Teras çatılar yazın en fazla sıcağa, kışın ise kar ve buz nedeniyle soğuğa maruz kalan alanlardır. Sprey Poliüretan Köpük yalnız ısı yalıtımı olarak sıcağa-soğuğa önlemekle kalmayıp nem -rutubet,betonu gerilmelerden, deforme olmaktan korur,yapının ömrünü uzatır, onarım ihtiyacını giderir.

Sprey Poliüretan Köpük Teras Isı Yalıtımındameknik açıdan diğer yalıtım malzemelerinden daha hızlı uygulanabilir.(100 m2 / 1 saat) bu sayede işçilik,nakliye ve zaman maliyetlerinden tasarruf sağlar. Üzerinde trafik olan teraslar ile üzerine gelecek yüklere karşı olması gereken yoğunluğun üzerinde yoğunluğa sahip özelliklerde etkin bir yalıtım malzemesidirYeni ve mevcut binalardaki teras çatı alanları sprey poliüre­tan köpük temel uygulama alanlarından biridir. Teras çatı alanları aşırı sıcaklık değişiklikleri, kar, rüzgar ve yağmu­ra maruz kalma gibi çok farklı koşullara dayanmak zorun­da olduğundan dolayı, teras çatıların yalıtım uygulamala­rında kullanılacak malzeme tespiti önemlidir.

Teras çatının püskürtme poliüretan ile kaplanmasının, geleneksel yalıtım yöntemleriyle karşılaştırıldığında, zaman olarak %80’e va­ran tasarruflar getirdiği ve yatırım maliyetleri yönünden de %50’ye varan tasarruflar sağladığı kanıtlanmıştır.Özellikle önemli alanlar ve kubbeli yerler veya parapetlerin üzerinde ulaşılması zor olan alanların yalıtımı kolayca ya­pılabilmektedir. Üzerinde yürünmez teras alanlarında kaplı bulunan bitüm uygulanmış eski çatı kaplamasının üzerine kolayca püskürtülebilir. Poliüretan köpük çok çabuk sertle­şir ve birkaç dakika sonra üzerinde yürünebilecek hale ge­lir. Daha sonra, poliüretan kapla­ma ile UV koruma uygulanarak hem ısı yalıtımı sağlanmış olur.